resim yükleniyor....

Sıkça Sorulan Sorular

1) Tez sürecinde nasıl bir yol izleniyor?

a) Tez önerisi hazır değil ise tez önerinizi hazırlıyoruz, öneriniz hazır olunca (ya da zaten hazırsa) çalışmaya başlıyoruz.

b) Tezinizin alt konu başlıkları (1.1 1.2.1 vb başlıklar), hazır değil ise hazırlıyoruz, hazırlanınca (ya da zaten hazırsa) bu başlıklarla ilgili literatürden uygun bilgileri topluyor ve akademik bir dil ile yazıyoruz.

c) Teziniz temel olarak 2 bölümden oluşuyor. 1) Yazım bölümü, 2) Bulgular bölümü (her tezde olmayabilir). Yazım bölümü tezinizin Giriş, Genel Bilgiler (Literatür), Yöntem – Method, Tartışma, Sonuç ve Öneriler ile Kaynakça kısmını kapsamaktadır.

 

2) Analizlerin ücreti nedir?

a) Tezin bulgular bölümü için yapılacak analizler lisans tezleri için ortalama 400TL, yüksek lisans tezleri için ortalama 900TL, doktora tezleri için ortalama 1.200TL. Fiyatlar yapılacak analizlere göre azalıp artabilmektedir.

b) Anket veya benzeri bir ölçüm aracınız var ise ve bu ölçüm aracına ilişkin veriler bilgisayara aktarılacaksa, veri girişi ücreti ölçüm aracındaki soru sayısına göre değişmektedir. En az 20TL olup, zaman zaman 150TL üzerine kadar çıkabilmektedir.

 

3) Yazım bölümünün ücreti nedir?

Yazım bölümü için sayfa başına 35-100TL arasında ücret alınır. Ücret, konunun zorluğuna, literatürdeki kaynak çokluğuna/azlığına göre değişkenlik göstermektedir. Yazım bölümü ortalama 50-60 sayfa civarında olmaktadır. Yapılan işlerin büyük çoğunluğu sayfa başına 40-60TL arasında olup, dönem sonlarında iş yoğunluğunun olduğu zamanlarda ücret 150TL'nin üzerine çıkabilmektedir

 

4) Kullanılan kaynakları teslim alabilir miyiz?

Tezinizde kullanılan tüm kaynaklar (tezler ve makaleler) pdf formatında size teslim edilir. Kullanılan kitaplarda ise dış kapak, künye ve kullanılan sayfalar taranıp pdf olarak teslim edilir. Kullanılan tüm kaynaklarda sayfa numarası belirtilir ve tüm kaynaklar birincil kaynaktır.

 

5) Tezde kopyala yapıştır yapıyor musunuz?

Kanun/yönetmelik maddesi, bir düşünürün/bilim insanının sözü ve benzeri ifadeler bire bir alınır ve tırnak içinde belirtilir. Bunun dışında kullanılan tüm cümleler yorumlanarak tezde kullanılır. Yabancı dilden yapılan çeviriler dahi bire bir çevrilmez, yorumlanarak çevrilir. YÖK tezlerin literatürdeki diğer çalışmalara %15’e kadar benzer olmasına izin vermektedir. Biz ise %10’u genellikle geçmemekteyiz.

 

6) Ödemeleri nasıl yapabiliriz?

Ödemeleri havale/eft yoluyla yapabilirsiniz. Tez için toplam ücretine göre 200-500TL arasında kapora ödemeniz yeterlidir. Kaparo ödendikten sonra teziniz sıraya konulur ve sırası geldiği zaman yazılır. Kalan ücreti ister peşin ödeyip tezin tamamını alırsınız, isterseniz de parça parça ödeyip tezi parça parça alırsınız. Bu, tamamen sizin takdirinize kalmış bir durum.

 

7) Size nasıl güvenebiliriz?

a) Çok düşük bir kaparo alıyor olmamız, önemli bir güven göstergesidir. Bir çok kişi/firma ücretin yarısını peşin alır.

b) Telefonla iletişim kurmak isterseniz genellikle gün içinde yada en geç. 24 saat içerisinde iletişim kurabilirsiniz.

c) Yapacağımız işlerin neler olduğunu size taahhüt ederiz. Dilerseniz noterden onaylı taahhüt verebiliriz. Bu taahhüt ücreti tarafınızdan ödenmekte olup, 100-200TL arasındadır. Taahhüt verdiğimiz için paranızı kaptırma korkusu ya da işinizin yapılmaması korkusu yaşamazsınız, çünkü elinizde resmi bir taahhüt vardır.

d) Size kaliteli iş yaptığımız zaman başka yakınlarınızı da bize yönlendireceğinizi biliyoruz. O nedenle daima kaliteli iş yapmak için çaba gösteririz ki işimizin devamlılığı sağlanabilsin.

e) Web sitemiz 2015 yılından beri faaliyet göstermektedir. Öncesinde email üzerinden çalışmalarımız yapılmaktaydı. Sitemizin yıllardır faal kalabilmiş olması işimizi doğru yaptığımızın göstergesidir. İşimizi yanlış/kötü yapıyor olsaydık, ya bu siteyi kapatır işlerimizi yeni site üzerinden yapardık ya da tamamen kapatıp bu işi yapmayı bırakırdık.

 

8) Tez yazımı ve veri analizi süresi ne kadar?

Ortalama bir yüksek lisans tezinin yazımı (varsa veri analizi dahil) 10-12 gün, ortalama bir doktora tezinin yazımı 12-15 gün (varsa veri analizleri dahil). Sadece anket veya benzeri bir analiz konusunda hizmet alınacak ise ortalama 1-3 gün analiz yapılma, tablolaştırma ve yorumlama süresi. Bu süreler elimizdeki iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bugün itibariyle elmizde hiç iş olmadığını varsayalım. Bir kişi aradı ve işini yaptırmaya karar verdi. 10 gün sonra teslim edeceğimizi söyleriz. Yarın ikinci bir kişi aradığında o kişiye 20-25 gün sonra teslim edeceğimizi söyleriz, çünkü 10 günlük yapılması gereken iş vardır. Eylül ayından Temmuz ayına kadar iş yoğunluğu giderek artmaktadır. Bu nedenle genellikle Eylül ayında işini yaptırmaya karar veren kişilerin işleri 10-20 gün arasında teslim edilirken, örneğin Mayıs ayında işini yaptırmaya karar veren kişinin işi 2-3 ay sonra teslim edilebilmektedir.

 

9) Başka sorularınız mı var?

O zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızdan danışmanlık hizmeti almak isterseniz;

 

1) Çalışmanız anket, ölçüm, görüşme formu vb bir analiz gerektiriyorsa analiz@akademidestek.com adresine email atabilir, 05327879813 numarasından analiz uzmanı ile görüşebilir ya da Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz. Mail ya da whatsapp üzerinden iletişim kurrken mümkünse ölçüm aracınızın bir adet boş örneğini gönderiniz.

 

2) Çalışmanızda literatür taraması, tartışma sonuç, kuramsal bilgiler kısımlarında destek gerekiyorsa, çalışmanızın benzerlik oranı yüksek ve bu oranı düşürmek istiyorsanız, kısacası analiz dışındaki tüm işlemleriniz için akademidestek@outlook.com adresine mail atabilir, 05064469917 numarasından yazım işleri birimi ile görüşebilir ya da Whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.Diğer Hizmetlerimiz

Çalışma Sistemimiz Nedir? (Görüntüle)

Lisans ve Lisansüstü Tez Danışmanlığı (Görüntüle)

İstatistiksel Veri Analizleri (Görüntüle)

Benzerlik ve İntihal Oranının Azaltılması (Görüntüle)

Makale ve Bildiri Danışmanlığı (Görüntüle)

Ulusal ve Uluslararası Proje Danışmanlığı (Görüntüle)

Veri Girişi İşlemleri (Görüntüle)