1) Tez sürecinde nasıl bir yol izleniyor?

a) Tez öneriniz hazır değil ise tez önerinizi nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Tez önerisinde nelere dikkat edilir, en sık yapılan hatalar nelerdir gibi konularda danışmanlık sunuyoruz. Böylece önerinizi en iyi şekilde hazırlayabiliyorsunuz.
b) Tezinizin alt konu başlıkları (1.1 1.2.1 vb başlıklar), hazır değil ise bu başlıkları nasıl hazırlayabileceğiniz, hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerekitği hususlarında danışmanlık sunuyoruz.
c) Teziniz temel olarak 2 bölümden oluşuyor. 1) Yazım bölümü, 2) Bulgular bölümü (her tezde olmayabilir). Yazım bölümü tezinizin Giriş, Genel Bilgiler (Literatür), Yöntem – Method, Tartışma, Sonuç ve Öneriler ile Kaynakça ve varsa Bulgular dışındaki kısmını kapsamaktadır.

 

2) Yazım bölümünün danışmanlık ücreti nedir?

Yazım bölümünde yazdığınız kısımların eksiklerinin incelenmesi, gerekli ise yerli ve yabancı kaynak taraması, yazdığınız kısımların düzeni, akademik dile uygunluğu gibi konularda verilen danışmanlığın ücreti 100TL’den başlamaktadır. Ücrette üst limit bulunmamaktadır, çünkü danışmanlık alacağınız çalışmanız çok sayfa sayısında olabilir veya az sayıda sayfaya sahip olabilir, kullanılan dil akademik olarak yeterli veya yetersiz düzeyde olabilir. Yazdığınız kısımları incelemeden fiyat vermek mümkün değildir.

 

3) Analizlerin ücreti nedir?

a) Tezin bulgular bölümü için yapılacak analizler makale, ön lisans, lisans tezleri için ortalama 3000-5000TL, yüksek lisans – doktora tezleri için ortalama 4000-1200TL’dir. Fiyatlar çalışmanın içeriğine göre değişiklik gösterebilmekte olup, belirtilen fiyat aralığının altında ya da üzerinde fiyatlandırmalar da nadiren yapılabilmektedir. Anaiz kapsamında veri analizleri, tablolaştırma ve tabloların yorumlanması yapılmaktadır. Analiz hizmetinin detayları ile örnek tablo ve yorumları görüntülemek için TIKLAYINIZ.
b) Anket veya benzeri bir ölçüm aracınız var ise ve bu ölçüm aracına ilişkin veriler bilgisayara aktarılacaksa, veri girişi ücreti ölçüm aracındaki soru sayısına göre değişmektedir. En az 500TL olup, zaman zaman 3000TL üzerine kadar çıkabilmektedir.

 

4) Kaynakları teslim alabilir miyiz?

Sizin için kaynak taraması yapmamız durumunda bu kaynakları pdf olarak size teslim edebiliyoruz. Özellikle yeterli düzeyde İngilizce bilmediği için kaynak taramasında sorun yaşayanlar bizden kaynak bulmamızı talep etmektedir. Bu kişiler bulduğumuz kaynaklardan sonra tezlerini kendileri rahatlıkla yazabiilmektedir.

 

5) Tezimde intihal veya benzerlik oranı yüksek çıktı. Ne yapmalıyım?

Çalışmanızda kullandığınız kaynaklarda hata var ise bunu kontrol edebiliyoruz. Çalışmanızın benzerlik raporu sonucuna göre hangi kısımlarda hatalarınız olduğunu size bildiriyoruz. Talep ederseniz akademik dile uygun olarak düzenleme hizmeti sunabiliyoruz. Her üniversitenin benzerlik oranındaki kriteri farklıdır. Bazı üniversiteler %30 benzerlik oranını kabul ederken, bazıları %20’yi kabul etmektedir. Uluslararası kabul gören benzerlik oranı %15-20 arasıdır.

 

6) Ödemeleri nasıl yapabiliriz?

Ödemeleri havale/eft yoluyla yapabilirsiniz. Danışmanlık almak istediğiniz kısımla ilgili bizi bilgilendirdiğiniz zaman alacağınız danışmanlık kapsamına göre size fiyat belirtiyoruz. Bu fiyatın %20-%50’sini peşin alıyoruz (yüksek fiyatlı işlerde %20, düşük fiyatlı işlerde %50’ye kadar). Sonrasında danışmanlık kapsamında yapmamız gereken işlemleri yapıyoruz ve size bir kısmını sunuyoruz. Uygun bulmanız durumunda kalan ödemenizi yapabiliyorsunuz ve hizmet kapsamında almanız gereken, bilgi, dosya, kaynak vb teslim alabiliyorsunuz.

 

7) Size nasıl güvenebiliriz?

a) Çok düşük bir ön ödeme alıyor olmamız, önemli bir güven göstergesidir. Bir çok kişi/firma ücretin yarısını peşin alır.
b) Telefonla iletişim kurmak isterseniz genellikle gün içinde yada en geç. 24 saat içerisinde iletişim kurabilirsiniz.
c) Yapacağımız işlerin neler olduğunu size taahhüt ederiz. Dilerseniz noterden onaylı taahhüt verebiliriz. Bu taahhüt ücreti tarafınızdan ödenmekte olup, 100-200TL arasındadır. Taahhüt verdiğimiz için paranızı kaptırma korkusu ya da işinizin yapılmaması korkusu yaşamazsınız, çünkü elinizde resmi bir taahhüt vardır.
d) Size kaliteli iş yaptığımız zaman başka yakınlarınızı da bize yönlendireceğinizi biliyoruz. O nedenle daima kaliteli iş yapmak için çaba gösteririz ki işimizin devamlılığı sağlanabilsin.
e) Web sitemiz 2014 yılından beri, sosyal medya hesaplarımız 2016 yılından beri faaliyet göstermektedir. Öncesinde email üzerinden çalışmalarımız yapılmaktaydı. Sitemizin ve sosyal medya hesaplarımızın yıllardır faal kalabilmiş olması işimizi doğru yaptığımızın göstergesidir. İşimizi yanlış/kötü yapıyor olsaydık, ya bu siteyi kapatır işlerimizi yeni site üzerinden yapardık ya da tamamen kapatıp bu işi yapmayı bırakırdık.

f) Maliyeye kayıtlı firmayız. Bilgileirmiz aşağıda yer almaktadır.

HEKİM TEZ YAZILIM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR GIDA TEKSTİL BASIN YAYIN SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Ticaret Sicil No: 12385 – Oda Sicil No 14591

Mersis No: 0461 0485 7730 0016

Vergi No: 4610485773

 

8) Tez danışmanlık süresi ve veri analizi süresi ne kadar?

Tezin yazım bölümü ile ilgili danışmanlıklarda genellikle 2-3 gün içerisinde dönüş yapıyoruz. Sadece anket veya benzeri bir analiz konusunda danışmanlık veya hizmet alınacak ise ortalama 1-3 gün analiz yapılma, tablolaştırma ve yorumlama süresi. Bu süreler elimizdeki iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bugün itibariyle elmizde hiç iş olmadığını varsayalım. Bir kişi aradı ve danışmanlık almaya karar verdi. 2-3 gün sonra danışmanlık sürecini tammalayabileceğimizi söyleriz. Yarın ikinci bir kişi aradığında o kişiye 4-5 gün sonra danışmanlık edeceğimizi söyleriz, çünkü 2 günlük yapılması gereken iş vardır. Eylül ayından Temmuz ayına kadar danışmanlık almak isteyen kişilerin yoğunluğu giderek artmaktadır. Bu nedenle genellikle Eylül ayında danışmanlık almaya karar veren kişilerin danışmanlık hizmetleri 2-3 gün arasında sunulurken, örneğin Mayıs ayında danışmanlık hizmeti almaya karar veren kişinin danışmanlık hizmeti 2-3 hafta sonra sunulabilmektedir.

 

9) Başka sorularınız mı var?

O zaman iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ.